Sokan kérdezik, hogy miért éppen az Orak Milsen nevet vettem fel, illetve egyáltalán miért kell írói álnév? Ezen én is sokat gondolkodtam. Az első novellás kötetem A tanyától a Dunáig címmel még a nevem alatt került kiadásra. Igaz, ahogy már olvashattátok, hogy az karácsonyi ajándéknak készült, így fel sem merült bennem az írói álnév gondolata. Miután tovább erősödött bennem az írói vágy kiteljesülése kezdtem el a felvett néven gondolkodni. A születési nevem nem túl ritka név, ez ültette el bennem a gondolatok csíráit. Az első novellás kötet után elkezdtem írni – sőt már közben – az első regényemet Gondolat Légitársaság címmel, amiben az egyik főszereplő Orak Milsen. A karakter jellemzőitől függetlenül a név hangzása miatt döntöttem úgy, hogy ezt a nevet veszem fel. Így lett Orak Milsen az írói nevem.
El kell meséljek a név kialakulásával kapcsolatosan még egy történetet. Utólagos sztori, de érdemes elolvasni, mert jópofa és talán a tudat alatt dolgozó valaminek is köszönhető a nevem kialakulása!? Előszálláson voltam könyvbemutatón, mikor is Farkas Imre polgármester, aki megtisztelt jelenlétével feltette a kérdést.
– Honnan jött ez a név?
Elmeséltem neki is a fent leírtakat, mire ő tovább fejtegette kérdésének az okát.
– Mert elsőre azt hittem, hogy a névnek visszafelé olvasva van jelentése, hiszen az Neslim Karo, egy kicsit hasonlít a „Mesélni Akaró” kifejezésre.
Mennyire igaza volt, hiszen ahogy már többször írtam egyik fő célom, hogy elmeséljem az általam megálmodott és kitalált történeteket úgy, hogy az olvasó szinte ott érezze magát a szereplőkkel. A tudat alatti tehát dolgozott. Így utólag érdekes történet, de lehet, hogy volt benne valami…