A posztot most a szokásostól eltérően a képpel kezdtem és szeretném egy kicsit részletezni a látottakat.

A fák őrzője trilógia első része után készül a második rész. Sok fórumon beszéltem már erről, a könyvértékesítés ma Magyarországon (bár valószínű máshol is) lassan és nehezen megy, főleg nyáron. Az első rész megfelelő példányszámú fogyása előtt nem szeretnék előrukkolni a második résszel, bármennyire is várják már sokan. Annál jobban faljátok majd Elgam hihetetlen további kalandjait Onésiában.

Az OMOP projekt, azaz az Orak Milsen olvasó pont, amellyel az olvasást szeretném népszerűsíteni nyár végén újabb mérföldkövéhez érkezik. Elkészültek a tervek, az utánfutó váza várhatóan szeptemberben elkészül. A felépítménnyel október végéig szeretnék készen lenni. Idén 1-2 kisebb „kört” biztosan teszek ezzel az újdonsággal. Feltűnő festést, díszítést szeretnék neki adni. Bízom abban, hogy az újdonság ereje további embereket csal az olvasni szerető emberek körébe. A legkisebbeknél, a gyermekeknél fogom kezdeni, de szeretnék könyvtárakat is meglátogatni és beszélgetni az egybegyültekkel.

A kisregények írása kapcsolódik az OMOP projekthez. Tapasztalat, hogy az embereknek nincs ideje semmire, így olvasni sem. Sok olyan embert ismerek, aki olvasna, de nem szeret napokat, órák hosszat a könyvek előtt tölteni. Mindezek miatt kitaláltam egy új könyvsorozatot, amelynek az összefoglaló címe „Egy éjszakás kaland”. E sorozatba tartozó könyv gerincén olvasható lesz majd ez a felirat a címe mellett. A sorozat egymástól független regényekből áll majd, csupán az előbb kifejtett jellegére utalok a felirattal. Egy hosszabb este, egy éjszaka alatt kiolvasható történetek kerülnek a könyvekbe. Az első kisregény lassan készen van ebből a sorozatból is. Annyit elárulok, hogy a megszokott történetektől merőben eltérő és megdöbbentő sztorival állok elétek az első kisregényben.

A telovellákról is sokat hallhattatok tőlem. 50 telovella elkészülte után tervezem kötetbe szerkeszteni a rövid csattanos novellákat, kis méretű könyv formájában egy bárhol forgatható és olvasható „csodát” szeretnék nektek készíteni. Néhány történet után, talán még idén ez is megvalósul.

Továbbra is szeretnék könyvbemutatókat tartani, ugyanakkor változtatni szeretnék a szervezés módján. Sajnos a megjelentek száma nem nagy, és ahogy elnézem a kortárs írok fényképeit, ők is ugyanezzel a jelenséggel „küzdenek”. Az OMOP projektnek nagy szerepet tulajdonítok majd abban, hogy ezen tudjak változtatni. Meg kell jegyezzem, hogy a kis számú érdeklődés ellenére is rendkívül jó hangulatú beszélgetések zajlanak ezeken a bemutatókon, az üres székeket pedig a családias hangulat különleges érzése foglalja el. A megjelentek minden egyes alkalommal kivétel nélkül jó érzésekkel, élményekkel térnek haza és mesélik el az otthon maradtaknak, barátoknak, hogy mit hagytak ki. Sokan köszönik meg a beszélgetést, és mindez további erőt ad a következőhöz. Szeretettel várok mindenkit!

Az olvasás népszerűsítés és vetélkedők szervezése szorosan összefüggenek egymással. Az OMOP projekt is kihagyhatatlan lesz e célomból, illetve pontosan ezért találtam ki azt is. A vetélkedők szervezéséről annyit szeretnék megosztani veletek, hogy könyvtárak szervezésében célom, hogy saját könyveim történeteiből különleges és nem megszokott vetélkedőt szervezzek 3-5 fős általános iskolás csoportoknak. Ettől azt várom, hogy az olvasását megszereti majd olyan gyerek is, aki előtte nem, vagy csak alig olvasott. A feladatok nem a megszokott tippelgetősek lesznek. A többi egyelőre kulissza titok.

Sajnos, vagy nem sajnos, a kütyüket az olvasásból sem lehet már kihagyni. Majdnem az összes könyvem nekem is elkészült e-könyv formájában. Célom ezt folytatni, „ha fizikailag nem is könyvet fogunk, de legalább olvassunk” jeligére az „élet” szerkesztőségében a hirdetésem ezennel leadtam.